BAYOSMEM PROJESİ


BAYOSB; üye ve katılımcılarının ihtiyaç duyduğu, eksikliği günden güne artan bizlerin ifadesiyle “aranan ana eleman” sorunu üzerine eğitime daha çok önem vermek gerektiğini düşünmüş ve bu kapsamda “mesleki açıdan donanımlı, gerekli bilgi ve beceriye sahip, üreten, kendine güvenen ve takım ruhu taşıyan bireyler yetiştirerek iş hayatına kazandırmak” hedefini oluşturmuştur.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)"Okul Öncesi Ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı" duyurusu dikkatimizi çekmiş olup, 2014 yılı içerisinde benimsediğimiz hedef doğrultusunda hazırladığımız "BAYOSMEM Projesi" desteklenmeye layık görülmüştür.

Projemizde sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda bölümler kurulması, kursiyer temin edilip gerekli eğitimler verilerek M.E.B. onaylı sertifika ile mezun edilmesi ve iş hayatyna kazandırıması amaçlanmıştır.

Öncelikli olarak derslikler ve atölyeler inşa edilip gerekli donatımı sağlanmış, daha sonra Bilgisayar Laboratuvarı, Elektrik Otomasyon Laboratuvary, Hidrolik Elektrohidrolik Laboratuvarı, Pnömatik Elektropnömatik Laboratuvarları, Metal Atölyesi Makine ve Ekipmanları ve Makine Atölyesi Makine ve Ekipmanları temin edilmiştir.

BAYOSMEM projesi kapsamynda 2014 yılı içinde 700.000,00 TL hibe olmak üzere toplam 1.250.000,00TL kullanılmıştır.

BAYOSMEM projesi ile her biri 4’er ay süreli iki dönem kurs açılmış ve proje gereklilikleri başarı ile yerine getirilmiştir.

Bizi Takip Edin    

BAYOSB | Tüm Hakları Saklıdır. © 2019 | info@bayosb.org